Kistérségi népdalverseny

A népdalok, szeretetére, a hagyományok ápolására való nevelést nem lehet elég korán kezdeni a gyerekeknél. Kodály Zoltán ezt írja: „És mint az ékszer is holt kincs a láda fenekén, életet akkor kap, ha viselik,- a népdal is mennél többeké lesz annál nagyobb lesz világító ereje.”
2023. április 26-án 3 év kihagyás után 15. alkalommal végre újra megrendezhettük a Fülöp Gyuláné emlékversenyt, melyre közel 100 tanuló jelentkezett a környező iskolákból. A kistérségi népdalversenyen a szervező Kiskunmajsai Arany János Általános Iskola mellett részt vett a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Óvoda, a Szent László Általános Iskola Jászszentlászlóról és a II. János Pál Katolikus Általános Iskola Tázlárról. A verseny magas színvonalát és igazságosságát a háromtagú szakértői zsűri biztosította. A versenyt követően a diákok és felkészítő tanáraik hasznos tanácsokért bátran fordulhattak a zsűri tagjaihoz. Ezúton szeretném megköszönni Juhász Eszter, Csuka Tiborné Gombos Erzsébet és Varga Ferenc zsűritagok áldozatos munkáját. A versenyt az idei tanévben is a Konecsni György Kulturális Központ tánctermében rendezhettünk meg, mely tökéletes helyszínnek bizonyult. Ezúton is szeretném megköszönni Vadkerti-Tóth Rita rugalmas együttműködését, támogató hozzáállását, hasznos tanácsait.
Iskolánk mind alsós, mind felsős diákjai nagyon szép eredményeket értek el. Az alsós tanulók első alkalommal vehettek részt ezen a rangos körzeti népdalversenyen. Ők a házi népdalversenyt minden évben megrendezik azzal a céllal, hogy a tanulók megismerjék szokásainkat, nemzeti kincseinket. A diákok lelkesedéssel, örömmel és sok gyakorlással készültek a megmérettetésre. Gratulálunk elért eredményeikhez. Szóló kategóriában arany minősítést kaptak Várhegyi Martin (2.b), Pacato Milla Hanna (2.c), Tápai Csenge (3.b), Bajor Lilla (4.a), Sipos Zsuzsanna (4.a). Ezüst minősítést kaptak szóló ének kategóriában Oláh Cecília (4.a), Danyi Lolita (4.a), Boros Melissza (4.a). Bronz minősítést kaptak szóló ének kategóriában Borsós István (3.c), Zerinváry Anna (3.a), Patyi Beatrix (3.a). Népzenei kategóriában bronz minősítést kapott a 2.c osztályos furulyaegyüttes.
A felső tagozatos diákok már korábban is részt vehettek a versenyen. Idén is lelkesen készültek a megmérettetésre. Kiemelt arany minősítést kapott hangszeres kategóriában Szikora Bence (8.b). Arany minősítést kapott szóló ének kategóriában Borcsa-Bodolay Anna (5.a) és Sós Réka (5.a). Ezüst minősítést kapott szóló ének kategóriában Árvai Blanka Róza (6.b), Sólya Eliza (5.a) és Kovács Milán Erik (5.b). Csoportos ének kategóriában ezüst minősítést értek el az Aranyos lányok. Bronz minősítést kaptak szóló ének kategóriában Bánov Rebeka (5.b), Horváth Zsanett Irma (5.b), Kolompár Tamás Antal (5.a), Deák Alexa Zoé (5.b), Bajnóczi Alina Kendra (8.c), Megyesi Sándor Bence (8.a).
Szívből gratulálunk a szép eredményekhez a diákoknak és felkészítő tanáraiknak. Reméljük, hogy jövőre is ilyen szép élményekkel és sikerekkel zárul a verseny.